Bine ai venit pe DesignART !
-Forumul DesignART ofera servicii gratuite in domeniile Graphic Design si Coding !
-Pentru a beneficia de aceste servicii trebuie doar sa va INREGISTRATI si/sau sa va CONECTATI
-Innainte de a incepe sa postati,va sfatuim sa cititi REGULAMENTUL forumului !


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bine ai venit pe DesignART !
-Forumul DesignART ofera servicii gratuite in domeniile Graphic Design si Coding !
-Pentru a beneficia de aceste servicii trebuie doar sa va INREGISTRATI si/sau sa va CONECTATI
-Innainte de a incepe sa postati,va sfatuim sa cititi REGULAMENTUL forumului !
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Erori gramaticale si de scriere in limba Romana

2 participanți

In jos

Atentie! Erori gramaticale si de scriere in limba Romana

Mesaj Scris de BODO Vin Iun 24, 2011 3:09 am

Dupa cum spune titlul am creat acest subiect cu scopul ca orice gresala gramaticala intalnita intr-un tutorial sau anunt important sa fie postata aici pentru a evita unele erori care pot sa apara.
Atentie:Aici se vor posta greselile gramaticale intalnite intr-un tutorial sau un anunt important, nu greseli facute de utilizatori.

Cod:
[b]*Greseala depistata ([i]cuvant/cuvinte[/i])[/b]:
[b]*Varianta corecta:[/b]
[b]*Link-ul unde se afla greseala respectiva:[/b]
[b]*Imagine ([i]print screen[/i]):[/b]

Va mulţumim pentru colaborare,
Staff-ul DesignART
BODO
BODO
Membru Onorific
Membru Onorific

Mesaje Mesaje : 327
Credite Credite : 406
Reputatie : 0

Sus In jos

Atentie! Re: Erori gramaticale si de scriere in limba Romana

Mesaj Scris de BaCk Dum Iul 03, 2011 6:18 am

Da, sunt doua la ANALIZARE FORUMURI facuta chiar de tine.Si una aici

*Greseala depistata: sunt greseli de-o litera, uitati-va toti aici: Nu este permisA acordarea notelor de catre membri (Cei care acorda note vor primi mustrare pentru ca se considera moderare). Puteti sa va exprimati opinia si fara sa acordati note, este treaba noastra ce note acordam forumurilor.
*Varianta corecta: am trecut-o cu BOLD
*Link-ul unde se afla greseala respectiva: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
*Imagine: mai are vreun rost imaginea daca am dat link?


Alta ar fi aici: Pentru orIce intrebari sau nelamuriri legate de aceasta sectiune te rugam sa postezi in acest subiect unic, intrebarea ta. Iar un membru din grupul de analisti va raspunde intrebari tale in cel mai scurt timp.


Si inca una chiar in modelul de-aici, ai scris Variata corecta: in loc de VariaNta corecta:

[Greseli Corectate]
BaCk
BaCk
Membru Onorific
Membru Onorific

Mesaje Mesaje : 90
Credite Credite : 90
Reputatie : 0
Varsta Varsta : 30

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum